Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

01. 07. 2010Tisková zpráva

Opel v ČR:
Do druhého pololetí s bezkonkurenčními cenami

Právě před třemi měsíci do vedení tuzemského zastoupení automobilky Opel nastoupili dva noví manageři – Pavel Šilha (Country Director Opel C&S) a Andrej Barčák (Marketing Director Opel C&S) - což avizovalo nové směřování značky. A už po třech měsících práce nového vedení přichází Opel C&S s další výraznou iniciativou: „Rasantně jsme přecenili většinu modelů, ceny se snížily až o více než dvacet tisíc korun – a díky tomu jsou naše vozy cenově naprosto konkurenceschopné, v mnoha případech i zřetelně výhodnější než naše přímá konkurence, zejména při porovnávání akčních cen,“ říká Pavel Šilha, Country Director firmy Opel C&S.


Opel Corsa

Do druhého pololetí tak vstupuje například populární Corsa s akční cenou 199 800 Kč, tedy pod psychologickou hranicí dvou set tisíc korun, přičemž základní výbava Corsy obsahuje např. ABS, čelní airbagy, posilovač řízení nebo centrální zamykání. A za skvělých 209 800 Kč lze pořídit třídveřovou Corsu Essentia 1.0 12V/48 kW, která se navíc chlubí i klimatizací a autorádiem!

Nejžádanější model Corsa 111, poháněný motorem 1.2 16V/63 kW, který je vybavený navíc např. tempomatem, kůží potaženým volantem, palubním počítačem stabilizačním systémem ESP, bočními airbagy nebo světly do mlhy, se od 1. 7. 2010 bude nabízet za akční cenu jen 244 300 Kč, což oproti současnému stavu znamená vylepšení o 19 tisíc korun.


Opel Astra Classic

Výrazně pod psychologickou hranici čtvrt milionu se akční cenou 244 900 Kč srovnala i prostorná pětidveřová Astra Classic 1.4 16V/66 kW, vybavená mj. ABS, čelními a bočními airbagy, dálkově ovládaným centrálním zamykáním, elektrickým ovládáním předních oken nebo výškově nastavitelným sedadlem řidiče. Stejný model, vybavený navíc klimatizací a rádiem, může zákazník v rámci akční nabídky pořídit za 259 900 Kč. Příznivce praktických a prostorných modelů kombi určitě nenechá chladnými Astra Classic Caravan 1.4 16V/74 kW, která „startuje“ na akční ceně 274 900 Kč.


Opel Astra

Výhodněji o téměř 11 tisíc korun lze pořídit i novu Astru: Základní model Astra Essentia 1.4 16V/74 kW, vybavený např. klimatizací, stabilizačním systémem ESP, čtyřmi airbagy, autorádiem s CD přehrávačem, elektricky ovládanými předními okny a zpětnými zrcátky, se od 1. 7. 2010 nabízí za akční cenu jen 325 900 Kč.


Opel Zafira

Akční cena sedmimístné Zafiry začíná díky přecenění už na částce 384 700 Kč, skvěle vybavený model Zafira 111, poháněný turbodieselem o výkonu 88 kW, se nabízí za akčních 438 900 Kč, což je bezmála o dvacet tisíc korun méně, než doposud.


Opel Insignia

Stranou nezůstává ani Insignia, držitel evropského titulu Automobil roku 2009, kterou lze v rámci akční nabídky pořídit za 498 200 Kč.Kromě zřetelného snížení cen se Opel soustředil i na zvýhodnění financování. „Ve spolupráci se společností Unicredit Leasing se nám podařilo připravit opravdu vynikající programy,“ říká Pavel Šilha. „Například Corsu si může zákazník pořídit už při akontaci pouhých 4980 Kč, přičemž splátky činí jen 2953 korun měsíčně. Díky tomu je Corsa snadno dostupná skutečně nejširší skupině našich zákazníků, například i těch, kteří by normálně o koupi nového vozu nezvažovali.“

Další zajímavou možností financování je program „50:50“, kdy zákazník při převzetí nového vozu zaplatí jen polovinu ceny a druhou doplatí až za rok, a to bez navýšení. Dále je pro novou Astru připravený leasing s klasickým nulovým navýšením. Astru Classic lze při pořízení na leasing dokonce zakoupit již za 199 800 Kč.

„Připočteme-li k vynikajícím cenám vysokou kvalitu našich modelů – například Corsa byla vyhodnocena agenturou DEKRA jako vůbec nejspolehlivější z všech testovaných vozů na západoevropském trhu – a zohledníme-li i šestiletou záruku na naprostou většinu modelů, je evidentní, že Opelu se podařilo připravit nabídku, která se řadí k absolutní špičce na tuzemském trhu,“ říká Pavel Šilha. „Jsme přesvědčeni, že nová prodejní strategie posune značku Opel v prodejních žebříčcích výrazně vzhůru. A to nás teprve čeká uvedení dalšího klíčového modelu - nové Merivy, která je díky své koncepci a především unikátní konstrukci dveří FlexDoors opravdu ideálním vozem především pro rodiny!“