Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

31. 10. 2011Tisková zpráva

Nejvyšší míra ochrany a bezpečí: Pět hvězdiček Euro-NCAP pro Zafiru Tourer a Astru GTC

Nové modely automobilky Opel potvrzují své kvality v testech nezávislé organizace Euro-NCAP – po nedávném úspěchu elektromobilu Opel Ampera nyní i Astra GTC a Zafira Tourer získaly v hodnocení ochrany a bezpečnosti maximálních pět hvězdiček! Novinky značky Opel docílily vynikajících výsledků jak při hodnocení ochrany dospělých i dětských pasažérů, tak i při posuzování ochrany chodců při kolizi a účinnosti bezpečnostních asistenčních systémů.Pět hvězdiček Euro-NCAP pro Zafiru Tourer

Zafira Tourer i Astra GTC si při bariérových testech vedly skvěle především díky mimořádně stabilní struktuře svých karoserií. Také interiér obou vozů je navržen se zřetelem na minimalizaci rizika poranění pasažérů při nehodě, velmi pečlivě je řešen například prostor pro kolena.

Organizace Euro-NCAP sídlící v Bruselu sdružuje představitele ministerstev dopravy zemí EU, automobilových asociací, pojišťoven a zákaznických organizací. Požadavky programu Euro-NCAP jsou přísnější než požadavky legislativy zemí EU. Díky tomu jsou výsledky bariérových testů Euro-NCAP mezinárodně uznávány jako etalon hodnocení bezpečnosti nových automobilů.