Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

11. 10. 2012Tisková zpráva

Opel Astra Sports Tourer podruhé za sebou vyhrává kategorii „Benefit“ v anketě Fleet Awards

Astra Sports Tourer je opět králem svého segmentu referentských automobilů – to je výsledek letošního ročníku celostátní ankety Fleet Awards, největší specializované ankety zaměřené na správu vozových parků a firemní automobily, vyhlašované vydavatelstvím Club 91 (tituly: FLEET firemní automobily, Pneu revue, AutoBusiness, Truck&Business).




Pavel Šilha, generální ředitel českého a slovenského zastoupení automobilky Opel, s trofejí Fleet Award pro Astru Sports Tourer

„Astra Sports Tourer zvítězila v kategorii „Benefit“, v níž se hodnotí referentské vozy nižší střední třídy, které kromě firemní mobility představují i motivační aspekt pro pracovníky nižších manažerských funkcí,“ vysvětluje Martin Mensa, ředitel vydavatelství Club 91. „Astra ST obhájila své loňské prvenství, což rozhodně není příliš běžné a svědčí o tom, že má opravdu co nabídnout.“

O titulu rozhoduje více než stočlenná porota, složená z manažerů pohybujících se v oblasti správy vozových parků, vrcholných manažerů firem, majitelů, společníků atp. „Astra Sports Tourer se profiluje jako velmi atraktivní vůz, mířící v mnoha ohledech nad hranice svého segmentu. Už druhý titul Astry v mimořádně konkurenční anketě Fleet Awards, kde rozhoduje tak pestrá směs odborníků spjatých s firemními flotilami, samozřejmě vnímáme jako potvrzení kvalit našeho modelu,“ komentuje vítězství Astry Sports Tourer Pavel Šilha, generální ředitel českého a slovenského zastoupení automobilky Opel.

Třetí v prodejích Evropě, první v kvalitě a spolehlivosti

Opel Astra je třetím nejprodávanějším modelem Evropy (a druhým v Německu) v rámci nejsilnějšího segmentu osobních automobilů, na který připadá přibližně čtvrtina celkového evropského trhu.

Zákazníci evidentně slyší nejenom na atraktivní design Astry, ale oceňují i kvalitu a spolehlivost těchto modelů, kterou prokázal např. i tradiční průzkum technického stavu ojetých vozů „DEKRA Mängelreport 2012“ renomované německé zkušební agentury DEKRA: Astra docílila nejlepšího výsledku ze všech testovaných automobilů v kategorii individuálně hodnocených modelů a byla vyhodnocena jako automobil s nejmenším počtem poruch. O tom, že špičkové hodnocení Astry není náhodným úspěchem, ale jde o výsledek systematického tlaku automobilky Opel na kvalitu, svědčí především fakt, že v uplynulých dvou ročnících se v ostře sledovaném žebříčku DEKRA na prvních místech umístily modely Opel Corsa a Opel Insignia.

Omlazený bestseller

Celá modelová řada Astra prošla před několika týdny modernizací, v jejímž rámci se představila zcela nová karosářská verze sedan a v nabídce se objevily také nové motory a nejmodernější asistenční systémy. S novým čtyřdveřovým sedanem, základním pětidveřovým hatchbackem, pětidveřovým kombi Sports Tourer, třídveřovým kupé GTC a vysoce výkonnou verzí OPC je nyní modelová řada Astra kompletní.

Na samém začátku roku 2013 vyjede Astra s nejvýkonnějším vznětovým motorem 2.0 BiTurbo CDTI/143 kW (195 k) s mimořádně působivým točivým momentem až 400 Nm. Nový motor BiTurbo bude k dispozici pro pětidveřové hatchbacky, kombi Sports Tourer i kupé GTC.

Opel vylepšil také populární zážehový čtyřválec 1.4 Turbo o výkonu 103 kW/140 k – ten dostal funkci „overboost“, která krátkodobě zvyšuje maximální točivý moment o 10 procent, což je velmi užitečné například při předjíždění.

Škála motorů pro modelovou řadu Astra tedy sahá od nejhospodárnějších agregátů 1.3 CDTI/70 kW a 1.7 CDTI ecoFLEX s výkony 81 kW/110 k a 96 kW/130 k (emise CO2 pouze 99 g/km, spotřeba 3,7 l/100 km) až po nejsilnější vznětový motor 2.0 BiTurbo CDTI o výkonu 143 kW/195 k. Na samém vrcholu stojí historicky nejvýkonnější model řady Astra: Astra OPC s přeplňovaným čtyřválcem o výkonu 206 kW/280 k. Spolu s novým přeplňovaným čtyřválcem 1.4 LPG o výkonu 103 kW/140 k na LPG patří škála pohonných jednotek pro řadu Astra k nejširší v celém segmentu kompaktních vozů. A již zanedlouho se pod kapotami Aster objeví i zážehové motory nové generace SIDI (Spark Ignition Direct Injection) ECOTEC o objemu 1,6 l, které kombinují přímé vstřikování benzinu do válců a přeplňování turbodmychadlem, díky čemuž vynikají výkony i hospodárností.

Ceny modelu Opel Astra začínají už na 299 900 Kč (Astra Essentia 1.4/74 kW).