Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

7. 11. 2012Tisková zpráva

Opel Zafira Tourer získal cenu „Zlatý volant 2012“

Šest modelů postoupilo do finále kategorie „van“, ale jen Zafira Tourer se stala vítězem své třídy při udělování ceny „Zlatý volant 2012“. Toto významné evropské ocenění je nejnovějším přírůstkem do seznamu úspěchů značky Opel a jejího kompaktního vanu Zafira/Zafira Tourer – oba generační předchůdci dnešní Zafiry Tourer získali tento titul v letech 1999 a 2005.




Opel Zafira Tourer

Letos se anketa „Zlatý volant“ uskutečnila už po sedmatřicáté a modely Opel v ní zvítězily celkem 15-krát. Zafira Tourer tak doplnila dlouhý seznam ocenění, které modely Opel získaly v průběhu roku 2012, přičemž ve výčtu nechybí ani prestižní evropský titul „Automobil roku“, který vybojoval elektromobil Ampera.

Na organizaci ankety „Zlatý volant“ se podílejí německé týdeníky „Auto Bild“, „Bild am Sonntag“ a jejich 26 evropských partnerských magazínů. Letos soutěžilo celkem 44 aktuálních automobilových modelů v šesti různých kategoriích. V kategoriích vany a kupé/kabriolety nerozhodovali o vítězství členové odborné poroty, ale čtenáři. I proto lze konstatovat, že titul „Zlatý volant“ odráží mimořádnou popularitu kompaktního vanu Opel Zafira Tourer mezi běžnými zákazníky.

„Jsme nadšeni z ocenění „Zlatý volant“ v kategorii vanů,“ prohlásil Steve Girsky, předseda dozorčí rady automobilky Opel a viceprezident General Motors během středečního předávání cen v Berlíně. „Je to důkaz, že Zafira Tourer přesně naplňuje očekávání čtenářů, z nichž mnozí jsou našimi zákazníky. Kombinace „obýváku na kolech“ a mistra variability vhodného pro každodenní používání se mimořádně osvědčila. Zároveň je letošní cena opětovným potvrzením, že bodujeme nabídkou pro rodiny. Už v roce 2010 náš model Meriva získal ocenění „Zlatý volant“.“

Opel Zafira Tourer nabízí dokonalou kombinaci funkčnosti, komfortu a prémiové kvality. Zafira Tourer svým inovativním systémem uchycení sedmi sedadel Flex7 vytváří nové standardy v oblasti variability interiéru. Nejmodernější asistenční systémy (mj. kamerový systém Opel Eye druhé generace, adaptivní tempomat Adaptive Cruise Control s funkcemi Collision Imminent Braking (CIB), Following Distance Indication (FDI) a Forward Collision Alert (FCA)) podporují řidiče a zvyšují aktívní bezpečnost. Opel Zafira Tourer se prodává se zážehovými i vznětovými motory, v nabídce jsou i LPG a CNG verze.