Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

4. 6. 2014Tisková zpráva

Opel oznámil růstový plán do roku 2022

Opel představil aktualizovanou rozvojovou strategii DRIVE!2022. Společnost si stanovila několik strategických cílů: Do roku 2022 chce Opel spolu se svou sesterskou značkou Vauxhall docílit v Evropě 8-procentního tržního podílu a důraz je kladen na stálý růst a profitabilitu.


Plán počítá s mírou provozního zisku EBIT (Earnings Before Interest and Taxes – zisk před zdaněním a úroky) na úrovni 5 procent. Zároveň Opel avizuje další zvýšení kvality svých produktů a spokojenosti zákazníků i zaměstnanců.

„V uplynulých měsících vedení automobilky Opel intenzivně pracovalo na aktualizaci programu DRIVE!2022,“ říká Dr. Karl-Thomas Neumann, předseda představenstva společnosti Adam Opel AG. „Výsledkem našeho snažení je dnes zveřejněný seznam strategických cílů. Už jsme podnikli přípravné kroky k postupnému začlenění rozvojového plánu do praxe, máme při tom plnou podporu našeho mateřského koncernu General Motors.“

Opel se soustředí na tři strategické priority: Modely, značku a zvýšení penetrace trhu. Modelová a motorová ofenzíva pokračuje rychlým tempem: V období let 2014 až 2018 bude uvedeno celkem 27 zcela nových modelů a 17 nových motorů.

Druhou strategickou prioritou je posílení image Opelu jako emocionální a dostupné německé značky. Tyto atributy reprezentují základní hodnoty, kterými jsou technické inovace, německé konstrukční umění a dobrý poměr ceny a užitné hodnoty. K technickým inovacím patří například systém OnStar, představující novou úroveň konektivity vozu – systém OnStar přinese do roku 2015 Wi-Fi hotspot přímo do automobilů.

Třetí prioritou je zvýšení tržního podílu. Do roku 2022 chce Opel zvýšit svůj tržní podíl na německém trhu ze 7,2 na 10 procent, v celé Evropě (včetně Ruska a Turecka) plánuje Opel zvýšení svého tržního podílu z aktuálních 5,8 na 8 procent. Do roku 2022 se Opel spolu se sesterskou značkou Vauxhall chce stát „dvojkou“ evropského trhu osobních automobilů.

Opel vyhlásil desetiletý rozvojový plán DRIVE!2022 v létě roku 2012. V roce 2013 už společnost udělala zásadní pokrok v provozní oblasti, když snížila svoje ztráty v Evropě o více než polovinu. Opel očekává, že rok 2014 bude náročným rokem, ale pokračuje ve zlepšování svých provozních výsledků, i když hospodářské výsledky negativně ovlivňují např. náklady na zavření továrny v Bochumi nebo měnové výkyvy. Opel plánuje návrat k zisku v polovině dekády – nástrojem je neustálé snižování produktových a strukturálních nákladů, zvýšená efektivita výrobních závodů, vyšší tržby a zlepšení profitability značky.