Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

14. 2. 2020Tisková zpráva

Nový Opel Corsa-e: Vytápění i chlazení na dálku přes aplikaci „myOpel“

Demokratizace vyspělých technologií: Unikátní komfortní prvek součástí standardní výbavy. Výhoda dobíjení ze sítě: Temperování či vychlazení před odjezdem nevybíjí baterie.


Nový Opel Corsa-e
Nový Opel Corsa-e
Nový Opel Corsa-e
Nový Opel Corsa-e

Už zanedlouho se na tuzemském trhu objeví první elektromobily Opel Corsa-e. V řadě ohledů půjde o zcela zásadní novinku, která nabídne nejenom úplně nový systém pohonu, ale i nové funkce. Jednou z nich bude možnost nastavení požadované teploty v interiéru vozu na dálku již před odjezdem prostřednictvím aplikace „myOpel“. Řidič elektromobilu Corsa-e tak může zapomenout na otravné zimní škrábání námrazy ze skel, naopak v horkém létě nasedne do příjemně vychlazeného interiéru. De facto lze říci, že Corsa-e je standardně vybavena komfortním systémem temperování a vychlazování před odjezdem, který běžně nenabízejí ani luxusní vozy se spalovacími motory.

Nová Corsa i její elektrická verze Corsa-e tak plynule navazují na dlouholetou tradici značky Opel, která vždy usilovala o demokratizaci i těch nejvyspělejších technologií – tedy jejich nabídku i do modelů nižších tříd a především za rozumné ceny. Příkladů této filozofie je celá řada, z poslední doby lze uvést např. modely Astra, které jako první uvedly špičkové LED Matrixové světlomety i do populární třídy kompaktů a dnes už LED Matrixová světla mohou mít i zákazníci malé Corsy.

Nastavení temperování či vychlazování interiéru Corsy-e je velmi snadné. Lze jej naprogramovat prostřednictvím dotykového displeje přímo z vozu, nebo kdykoli i na dálku prostřednictvím mobilního telefonu a aplikace „myOpel“. V tuhých mrazech pod minus -200 C trvá Corse-e maximálně 45 minut než se interiér vyhřeje na příjemnou teplotu a skla zbaví námrazy. Velkou výhodou přitom je, že temperování elektromobilu Corsa-e připojeného na nabíječku (ať už na veřejnou nabíječku, garážový wallbox nebo i obyčejnou domovní zásuvku) se potřebná energie nebere z akumulátorů vozu, ale přímo ze sítě. Díky tomu řidič vyjíždí nejenom v příjemně temperovaném, ale i plně nabitém voze. Podle normy WLTP ujede Corsa-e na jedno nabízí až 337 kilometrů!

Opel
Opel je jedním z největších evropských automobilových výrobců. Značku založil Adam Opel v německém Rüsselsheimu v roce 1862 a už v roce 1899 začala společnost vyrábět automobily. Od srpna 2017 je Opel součástí koncernu Groupe PSA. Spolu s anglickou sesterskou značkou Vauxhall je Opel zastoupený na trzích více než 60 zemí světa a v roce 2018 prodal přes milion automobilů. Opel momentálně implementuje svoji strategii elektrifikace pro zabezpečení svého trvalého úspěchu a v zájmu naplnění požadavků zákazníků na mobilitu budoucnosti. Do roku 2024 bude každá evropská modelová řada značky Opel zahrnovat elektrickou verzi. Tato strategie je součástí strategického plánu PACE!, který má Opel přetvořit na trvale ziskovou, globální a elektrifikovanou značku.

Více na:
https://int-media.opel.com