Nový Opel Frontera: Prostorné a zábavné SUV

9. 4. 2024Nový Opel Frontera: Prostorné a zábavné SUV 

  • BEV elektromobil nebo efektivní hybrid se 48-Voltovou technologií
  • Robustní design, expresivní silueta, čelní maska „Opel Vizor“, nové logo…
  • Až 1600 litrů prostoru pro zavazadla
  • Bezdrátové nabíjení mobilních telefonů, zrcadlení mobilu, užitečné USB porty
Nový Opel Frontera: Prostorné a zábavné SUV Nový Opel Frontera: Prostorné a zábavné SUV Nový Opel Frontera: Prostorné a zábavné SUV Nový Opel Frontera: Prostorné a zábavné SUV

Opel otvírá novou kapitolu své dlouhé a úspěšné historie: Německá automobilka dnes odhalila první snímky nového Opelu Frontera. Stylové, prostorné a flexibilní SUV s modelem s bleskem ve znaku bude od samého počátku k dispozici nejenom jako bateriový elektromobil, ale zákazníci si budou moci volit také verze se 48-Voltovou hybridní technologií v kombinaci se spalovacím motorem.

„Díky kombinaci robustního designu, prostornosti, spousty chytrých řešení a efektivních pohonných jednotek osloví nová Frontera široké spektrum zákazníků, kteří chtějí vystoupit z davu,“ říká Florian Huettl, ředitel automobilky Opel.

Nová Frontera již na první pohled nadchne svou drsnou interpretací odvážné a ryzí designové filozofie značky Opel. Jedinečné proporce přídě nového modelu kombinují funkční a prostorný objem kabiny s odvážně expresivním vzhledem. Nové logo značky Opel je hrdě vystaveno uprostřed čelní masky Opel Vizor. Jednolitá černá maska modelu Frontera dokonale integruje automatické Eco LED světlomety. Při pohledu z boku zaujme masivní C-sloupek karoserie a výrazné podběhy kol, které propůjčují novému modelu sebevědomý a moderní vzhled.

Stanice pro Smartphone – inteligentní řešení konektivity

Na moderní vzhled exteriéru navazuje i interiér nové Frontery, kde se promyšlený design snoubí s praktičností. Široké horizontální dekory na přístrojové desce a dveřích opticky rozšiřují již tak vzdušnou kabinu. Na cestující čeká plně digitální kokpit Opel Pure Panel se dvojicí 10-palcových displejů a multimediálním informačním a zábavním systémem, který je stejně odvážný a elegantní, jako volant. Opel se důsledně řídí filozofií maximálního komfortu s minimem rušivých vlivů, takže čistě řešený interiér Frontery řidiči maximálně usnadňuje život a brání jakékoli formě tzv. digitálního stresu.

Nová Frontera vychází vstříc i těm, kteří se raději spoléhají na vlastní mobilní zařízení – proto volitelně nabízí inovativní stanici pro chytré telefony. Po připojení ke stanici prostřednictvím aplikace se telefon uživatele stane ovládacím panelem infotainmentu a interaguje i s tlačítky na volantu.

Opel s novou Fronterou znovu přináší inovativní sedadla – přední sedadla s patentovanou konstrukcí Intelli-Seat snižují nežádoucí tlak na kostrč, a tak garantují vynikající pohodlí i při dlouhých cestách po dálnici. Sedadla jsou navíc nejen dobře zpracovaná a skvěle tvarovaná, ale přitahují pozornost i díky kontrastnímu prošívání. Tkaniny sedadel jsou také k dispozici v plně udržitelném recyklovaném materiálu.

Přitažlivost nováčka ze stáje Opelu dále zvyšuje řada chytrých řešení. Například nabíjení mobilních zařízení je snazší díky chlazené bezdrátové nabíječce se dvěma USB porty pro přední cestující a dalšími dvěma ve druhé řadě sedadel. Větší zařízení, která by se za normálních okolností ani do kabiny dobře nevešla (například tablety), lze bezpečně uložit do středové konzole, a to díky pružnému popruhu, který je bezpečně drží na místě. Další otevřené úložné prostory v kabině (s pryžovým obložením zabraňujícím drnčení a klouzání) pojmou každodenní zavazadla. Cestující ve druhé řadě mohou využít integrované kapsy na smartphony v zadních opěrkách předních sedadel.

Prostor, efektivita, chytrá řešení: Ideální společník pro aktivní osobnosti

Nová Frontera zaujme i náročné klienty svou přepravní kapacitou. Ve standardní konfiguraci sedadel nabízí více než 460 litrů prostoru pro zavazadla, po sklopení zadních sedadel se přepravní kapacita zvýší až na 1600 litrů. Další flexibilitu umocňuje asymetricky dělená zadní lavice v poměru 60:40, dvojitá podlaha zavazadlového prostoru je standardem. Zákazníci, kteří si na cesty potřebují vzít opravdu hromadu zavazadel, mohou plně využít nosnost střechy přes 200 kilogramů.

Stejně, jako všechny nové modely Opel, i nová Frontera zaujme nejen svým odvážným a čistým designem, ale také odpovědným výkonem. Zákazníci si budou moci vybrat mezi čistě elektrickou variantou a vysoce účinnými hybridními systémy se 48-Voltovou technologií. Bez ohledu na to, jaké hnací ústrojí si zákazník vybere, může se díky specifickému nastavení podvozku těšit na opravdové potěšení z jízdy. Inženýři v Rüsselsheimu věnovali velkou pozornost typickým jízdním vlastnostem Opelu – a to i při jízdě vysokými rychlostmi po německých dálnicích.

Nový Opel Frontera se svým expresivním novým vzhledem, chytrými a zábavnými řešeními spolu se zajímavou nabídkou plně elektrických nebo hybridních pohonů, znovu ukazuje, že německá značka bere svůj závazek elektrifikace vážně a zároveň vychází vstříc širokému spektru zákazníků.

UH CAR AUTO, s.r.o. 

  UH CAR AUTO, s.r.o. Uherské Hradiště - Staré Město

Po-Pá 8:00 – 17:00 So 8:00 – 12:00