Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

1. 9. 2009Tisková zpráva

Nový Opel Astra: Sportovní šarm s nádechem elegance

Styl nového Opelu Astra je osobitou interpretací oceňovaného dynamického designérského jazyka automobilky Opel, který kombinuje sochařské umění s příslovečnou německou precizností. Jako první se v tomto stylingu představila Insignia, Astra nové generace nyní vnáší tento image i do třídy kompaktních vozů. Charakteristickými rysy designu nové Astry jsou zřetelně sportovní šarm, který ovšem nepřebíjí celkově elegantní image nového modelu.


Astra nové generace, která se oficiálně představí na zářijovém autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem, dostala aerodynamicky čistě řešenou splývavou karoserii s výrazně skloněným čelním sklem. I z interiéru je okamžitě patrné, že Astra nové generace stanovuje nové standardy designu i kvality zpracování celé své třídě. Kromě toho Opel pro Astru připravil řadu inovativních prvků, spoustu vtipně řešených detailů, odkládacích prostor, návrháři volili vysoce kvalitní materiály. Za zmínku stojí i vylepšená sedadla nebo „bezpečnější" nárazníky... Astra nové generace se zkrátka může pochlubit takovými komfortními i bezpečnostními vlastnostmi, jaké nejsou ve třídě kompaktních vozů rozhodně běžné.

„Design nové Astry dává okamžitě najevo, že Opel a jeho novinka se rozhodli nabídnout zákazníkovi v nižší střední třídě opravdu to nejlepší, co současný trh může poskytnout," říká Mark Adams, vicepresident GM Europe odpovědný za design. „Podařilo se nám připravit opravdu krásný pětidveřový hatchback, který je ovšem zároveň extrémně bezpečný, komfortní a praktický."

Exteriérový design dává filozofii Opelu nový náboj

Nový Opel Astra

Designeři nové Astry postupovali podle stejné filozofie, se kterou přistupovali k vývoji vysoce ceněné Insignie - i na nové Astře se tedy opakují stylistická témata „křídla" a „břitu". Do boků nové Astry je integrovaný efektní břit, který se táhne směrem dozadu a vzhůru aby se nakonec efektně a harmonicky propojil s linií bočních oken. Křídlaté světlomety, do kterých jsou integrována světla pro denní svícení, opticky snižují výšku vozu a propůjčují mu sportovnější charakter.

Splývavou siluetu zdobí muskulaturní partie boků, které ještě více zdůrazňují sportovní charakter nového modelu. Také „tvář" nového modelu svým vzhledem respektuje poslední vývoj designu značky Opel: Menší horní část masky chladiče nese masivní příčné žebro s výrazným znakem automobilky, spodní větší a širší část zvýrazňuje široce rozkročenou dynamickou čelní siluetu Astry nové generace.

Interiér se soustředí na řidiče

Nový Opel Astra

Splývavé linie exteriéru nové Astry se zřetelně odrážejí i v jejím interiéru. Návrháři často využívali výrazné, dynamické křivky a pečlivě kombinovali i používané materiály. Vše, čeho se řidič či jeho pasažéři dotýkají, musí být příjemné i na dotyk a musí doslova vyzařovat kvalitu. Stylisté Opelu připravili speciálně pro novou Astru dvě nové verze kombinace barevného ladění a výbavy interiéru: Rudou „Spice Red" a modrou „Ocean Blue".

Také v interiéru je zřetelně patrná inspirace stylistů tématy „křídla" a „břitu". Břit lze snadno rozpoznat například ve tvaru vnitřních madel dveří, základny řadicí páky nebo v dekoru volantu. Inspirace křídlem je zase okamžitě zřejmá z rozklenutého tvaru přístrojového štítu, který jemně obtáčí obě přední sedadla. Palubní deska naprosto plynule přechází v bocích do tvarovaných výplní předních dveří.

Promyšlené odkládací prostory, vylepšená sedadla, bezpečnější nárazníky

Nový Opel Astra

Nový Opel Astra je nejenom velmi atraktivním, ale zároveň i praktickým automobilem - v tom mu pomáhá celá řada promyšlených schránek a úložných prostorů, jako jsou například „mini" odkládací schránka na straně spolujezdce nebo zásuvka pod pravým předním sedadlem. Nově řešená sedadla nabízejí vysoký komfort a díky skvělé opoře zad snižují i únavu pasažérů.

Zcela nově konstruované „inteligentní" nárazníky minimalizují riziko vážnějšího poškození nosných struktur vozu při nárazech zezadu i zepředu. Propracovaná konstrukce nárazníků navíc snižuje závažnost poranění chodců při případné kolizi. A v neposlední řadě inovativní nárazníky šetři i peněženku majitele při následných opravách.

Hodnotné materiály umocňují pocit kvality

Designeři a konstruktéři automobilky Opel se při vývoji nové Astry řídili filozofií, že kvalitu musí zákazníci cítit z každého detailu, kterého se dotýkají nebo na který se dívají. Kvalita materiálů je zřejmá např. z texturovaných interiérových dílů, měkčených povrchů, chromování řady prvků nebo tvarování ovladačů a spínačů.

Kvalita zpracování, kvalita materiálů - Astra v každém ohledu dává najevo své výjimečné postavení ve třídě kompaktních vozů. Tím naplňuje novou designérskou filozofii automobilky Opel: Sochařské umění v kombinaci s německou precizností.

Nový Opel Astra Nový Opel Astra