Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

08. 10. 2010Tisková zpráva

Organizace Euro NCAP ocenila kamerový bezpečnostní systém Opel Eye novou cenou Euro NCAP Advanced

Inovativní kamerový systém Opel Eye byl oceněn organizací Euro NCAP, která se soustředí na bezpečnost automobilů a ochranu jejich pasažérů. Vyznamenání Euro NCAP Advanced pro systém Opel Eye převzala dnes na autosalonu v Paříži Rita Forst, viceprezidentka automobilky Opel odpovědná za techniku.


Rita Forst, viceprezidentka automobilky Opel odpovědná za techniku, převzala cenu Euro NCAP Advanced pro systém Opel Eye z rukou Dr. Michiela van Ratingena, generálního tajemníka organizace Euro NCAP.
Rita Forst, viceprezidentka automobilky Opel odpovědná za techniku, převzala cenu Euro NCAP Advanced pro systém Opel Eye z rukou Dr. Michiela van Ratingena, generálního tajemníka organizace Euro NCAP.

Systém Opel Eye, jehož kamera je umístěna v prostoru mezi čelním sklem a vnitřním zpětným zrcátkem, dokáže varovat řidiče v situacích, kdy jeho vůz nechtěně vyjíždí ze svého jízdního pruhu. Zařízení navíc dokáže „číst“ značky omezující rychlost a zakazující předjíždění. A právě za varování před nechtěním vyjetím z jízdního pruhu získal systém Opel Eye ocenění Euro NCAP Advanced.

Systém Opel Eye zvyšuje bezpečnost cestování, snižuje stres řidiče a dokáže i ušetřit na případných pokutách za překročení rychlosti. „Chceme poděkovat organizaci Euro NCAP za toto ocenění,“ říká Rita Forst. „Bereme jej jako další důkaz, že Opel nabízí do svých modelů nejmodernější technologie, které řidiči usnadňují život a díky jimž je jízda bezpečnější.“

Euro NCAP Advanced je novým oceněním pro bezpečnostní systémy v automobilovém průmyslu. Tato cena doplňuje stávající hvězdičkové hodnocení organizace Euro NCAP ochrany dospělých pasažérů, ochrany chodců při kolizi, ochrany převážených dětí a bezpečnostních asistenčních systémů.

„Rozhodli jsme se ocenit Opel, protože jeho systém Opel Eye prokazatelně chrání lidské životy,“ říká Dr. Michiel van Ratingen, generální tajemník organizace Euro NCAP. „A systém Opel Eye na nás zapůsobil i díky své dostupné ceně.“

Systém Opel Eye je k dispozici pro modely Insignia a Astra, včetně kombi Astra Sports Tourer, které si právě na autosalonu v Paříži odbývá svoji výstavní premiéru.

Systém Opel Eye má dvě funkce: Dokáže řidiče varovat před nechtěným vyjetím z jízdního pruhu. To zabraňuje vzniku kolizních situací, vyvolaných např. mikrospánkem. Zařízení varuje řidiče akustickým signálem a blikající kontrolkou v přístrojovém štítu.

Zařízení dokáže navíc rozpoznávat i dopravní značky omezující rychlost a zakazující předjíždění – varování se zobrazuje na displeji ve středu přístrojového panelu.