Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

02. 11. 2010Tisková zpráva

Opel Meriva sklízí uznání novinářů – je ve finále evropské ankety Car of the Year 2011 i mezi pěticí finalistů české ankety Auto roku 2011 v ČR KMN

Opel má svůj model již potřetí za sebou mezi finalisty prestižní evropské ankety Automobil roku (Car of the Year) – po Insignii, která vybojovala titul Automobil roku 2009, a Astře, která volni obsadila třetí místo, je to tentokrát nový model Meriva, který se probojoval do finále ankety Car of the Year 2011 (COTY).


„Zákazníci i odborná veřejnost, tedy především novináři, registrují, že Opel přichází s velmi kvalitními vozy, které se chlubí inovativními technologiemi a skvělým designem. A postup Merivy do finále COTY to jen potvrzuje,“ říká Alain Visser, vicepresident automobilky Opel odpovědný za prodej, marketing a poprodejní služby.

Finálovou skupinu sedmi favoritů na titul COTY 2011 vybíralo ze 41 kandidátů celkem 59 předních motoristických publicistů ze 23 evropských zemí. Vítěz bude oznámen 29. listopadu.

V ČR o finalistech novinářské ankety Auto roku 2011 v ČR Klubu motoristických novinářů (KMN) rozhodovalo 39 publicistů, kteří vybírali ze 38 nominovaných novinek – a Meriva se rovněž probojovala do finálové pětice!

Opel vybojoval titul evropského Automobilu roku již třikrát: V roce 1985 s modelem Kadett druhé generace, potom v roce 1987 s Omegou a zatím naposledy v roce 2009 s nastupující Insignií.

Nový Opel Meriva nese zřetelné rysy nového designerského jazyka značky Opel, který spojuje sochařské umění s německou precizností. Vysoce flexibilní model vyniká i příkladnou ergonomií – Meriva se stala vůbec prvním automobilem, který jako celek získal certifikát nezávislé komory německých ergonomů a lékařů-specialistů AGR (Aktion Gesunder Rücken ). K nejzajímavějším prvkům Merivy patří vedle jejich protisměrně se otvírajících dveří např. posuvná sedadla FlexSpace nebo integrovaný záďový nosič jízdních kol FlexFix.

Nový Opel Meriva – podrobné informace