Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

3. 7. 2012Tisková zpráva

Opel Astra GTC získal ocenění „red dot design award“

Opel Astra GTC získal prestižní ocenění „red dot design award“, udělované mezinárodní porotou každoročně ve sféře průmyslového designu. Kompaktní kupé, uvedené na trh před několika měsíci, je vysoce ceněné za své skvělé jízdní vlastnosti, sportovní charakter a inovativní technologie – to vše v kombinaci s atraktivním designem.
Opel Astra GTC

30 porotců ankety „red dot award“ ocenilo Opel Astra GTC za „pozoruhodný a příjemně sportovní design“. Členové poroty zvlášť vyzdvihli panoramatické čelné okno, které plynule přechází až do poloviny střechy bez obvyklého příčníku, takže posádce poskytuje maximální požitek z jízdy.

„Na toto ocenění jsme opravdu pyšní - je dalším důkazem, že výrazové prostředky designu značky Opel, charakterizované jako „sochařské umění ve spojení s německou precizností“, mají mimořádný potenciál. Cena je zároveň důkazem, že zákazníci i odborná veřejnost oceňují hodnoty, které přinášejí,“ říká Mark Adams, viceprezident Opelu odpovědný za design.

Do letošní soutěže průmyslového designu „red dot award“ se zapojilo na 1800 výrobců a designerů z 58 států celého světa. Účastníci do soutěže přihlásili 4515 produktů v 19 různých kategoriích. Do čela velmi silně obsazené sekce automobilového designu se v tvrdé konkurenci probojoval Opel Astra GTC!

Letošní ocenění Astry GTC je pokračováním dlouhé řady úspěchů značky Opel v soutěži „red dot awards“. V minulosti získaly vítězství modely Astra Sports Tourer, studie Opel Flextreme GT/E, limuzína Insignia, sportovní model Opel GT i Astra minulé generace.

Vůbec poprvé se o cenu „red dot award“ soutěžilo v roce 1955 a dnes patří tato anketa mezi největší a nejprestižnější designérské soutěže světa.

Nebeský výhled díky panoramatickému oknu

Zákazníci, kteří si pro svoji Astra GTC objednají panoramatické čelní sklo, získají unikátní výhled do nebe a pocity jako v panoramatickém kině. Tento exkluzívní prvek výbavy dodává kompaktnímu sportovnímu kupé osobitný nádech luxusu. Velké čelní okno se plynule táhne až do poloviny střechy a poskytuje tak řidiči i spolujezdcům jedinečný výhled, pocit prostoru a mimořádně intenzívní zážitek z jízdy. Pokud svítí prudké slunce, dá se pod zadní částí okna roztáhnout ochranná roletka. Tu lze roztáhnout do libovolné polohy a potom zafixovat otočnou rukojetí. Ochranu proti slunečnímu záření doplňuje ještě integrovaná sluneční clona, která se vysouvá ze zadního střešního dílu.