Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

08. 11. 2010Tisková zpráva

Opel Meriva získal „Zlatý volant 2010“. Šampion ve flexibilitě vyhrál ve své kategorii kompaktních vozů.

Nový Opel Meriva vybojoval prestižní trofej Zlatý volant 2010 (Golden Steering Wheel Award 2010) a pokračuje tak ve sbírání titulů pro modely Opel z nejrůznějších mezinárodních soutěží a anket. Vloni dovezla Zlatý volant do domovského Rüsselsheimu nová Astra a jen o něco dříve se Insignia ozdobila titulem evropského Automobilu roku 2009. Merivu získala pro Opel Zlatý volant již počtrnácté v 35 let dlouhé historii ankety Golden Steering Wheel.Nick Reilly, šéf automobilky Opel, s cennou trofejí

Na 40 milionů čtenářů titulů Auto Bild, Bild am Sonntag a 26 sesterských magazínů zvolilo Merivu do finálové dvacítky z celkem 42 kandidátů. Potom čtyřicítka porotců všechny finalisty důkladně otestovala na okruhu Pirelli v italském Baloccu. Meriva zvítězila ve více než polovině ze 32 sledovaných kritérií. Meriva byla jasným favoritem mnoha porotců, o čemž svědčí její vítězství u třech ze čtyř skupin (technici, editoři, VIP). Závodní jezdci jí přisoudili druhé místo. V konečném účtování Meriva jasně převýšila své konkurenty.

„Jsme na tuto cenu opravdu hrdí – bereme ji jako další důkaz, že naše vozy patří k nejlepším na trhu,“ prohlásil Nick Reilly, šéf automobilky Opel, při přebírání Zlatého volantu v berlínské centrále vydavatelství Axel-Springer.

Meriva dosud získala tři významná mezinárodní ocenění: Cenu za design od německého magazínu AutoBild, ocenění za inovativní technologie Plux X od Allianz a podobné ocenění jí udělil i nizozemský magazín Autoweek. Meriva se také probojovala mezi finalisty evropské ankety Automobil roku (Car of the Year) a je ve finále také české ankety Auto roku 2011 v ČR Klubu motoristických novinářů. Meriva boduje i u zákazníků, o čemž svědčí více než 80 000 dosud registrovaných objednávek.

Nový Opel Meriva – představení modelu