Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

7. 12. 2010Tisková zpráva

Opel Corsa s novou tváří

Začátkem roku 2010 se pod kapotou modelů Opelu Corsa odehrála řada důležitých změn – Corsa dostala vylepšený podvozek, přesnější řízení a výkonnější a hospodárnější motory. Do roku 2011 vjede oblíbený model automobilky i s novou garderobou. Nově stylizovaná přední část karoserie propůjčuje Corse sportovnější a výraznější vzhled - svěží design Corsu okamžitě identifikuje jako hrdého člena modelové rodiny značky Opel. Modernizované Corsy se na tuzemském trhu objeví koncem února příštího roku.


Nabídku řady obohacuje nová verze Corsa ecoFLEX poháněná turbodieselem 1.3 CDTI o výkonu 70 kW (95 k), která je standardně vybavena systémem Start/Stop. Tento model ve třídveřovém provedení spotřebuje jen 3,5 l nafty na 100 km jízdy a emituje jen 94 g CO2/km.

V modernizované řadě Corsa debutuje nový audiosystém o výkonu 4 × 20 W se sedmi reproduktory. Systém „Touch & Connect“ má barevný dotykový monitor s úhlopříčkou 5 palců (12,7 cm), navigační systém s mapovým pokrytím 28 evropských států, Bluetooth modul i USB konektor pro iPod. Multimediální systém poskytuje široké možnosti propojení s externími přehrávači, snadno se ovládá a má i velmi konkurenceschopnou cenu.

Modernizovaná Corsa má nové barvy karoserie i dekorační doplňky interiéru. Kromě moderní černé barvy Charcoal může být interiér vyvedený i ve výrazných barvách Tabasco Orange nebo Steel Blue. Nová paleta laků karoserie zahrnuje exkluzivní šedobílý odstín Guacamole, nápadnou zelenou barvu Grasshopper a odvážný hnědý lak Henna. Úspěšnou řadu sportovněji stylizovaných modelů „Color Line“ doplnil nový komplet „Linea“, jehož dva široké barevné pásy se táhnou se po celé délce karoserie. S lakem vozu barevně sladěny i 17-palcové disky z lehké slitiny a kryty vnějších zpětných zrcátek.

Aktuální model Corsa, který je silným hráčem evropského automobilového trhu už od uvedení první generace v roce 1982, nabízí řadu unikátních prvků, které konkurence nemá. Jde například o vyhřívaný volant nebo integrovaný záďový nosič kol FlexFix, který je zcela ukrytý v zadním nárazníku.

Začátkem roku 2010 došlo k výrazným změnám na podvozku a pohonném systému Corsy, což zřetelně zvýšilo atraktivitu tohoto malého modelu: Od začátku roku 2010 se tržní podíl modelu Corsa v celé řadě evropských zemí zvýšil, například ve Španělsku nebo Německu.

Nová „tvář“ propůjčuje Corse expresivní vzhled

Aktuální facelift modelu Corsa navazuje na úspěšný designerský koncept tohoto oblíbeného vozu – zachovává jeho vstřícný a přátelský charakter, ale zároveň zvýrazňuje jeho dynamiku v duchu nových výrazových prostředků značky Opel.

Modernizovaný Opel Corsa
Vzrušující styling: Módní barevné řešení a dekorativní prvky

Pozměněné proporce horní i dolní mřížky chladiče dodávají modernizované Corse sportovní nádech. Spodní mřížka je nyní širší a vyšší, což vůz vizuálně rozšiřuje. Při detailnějším zkoumání je patrné, že designeři věnovali velkou pozornost provedení mřížky, která nahrazuje dřívější horizontální lamely. Výsledkem je výrazně dynamičtější vzhled vozu. Hrdé logo Opel je integrované do širší chromované lišty, která přední části propůjčuje expresivní vzhled.

Nové přední světlomety mají charakteristický tvar orlích očí a obsahují světla pro denní svícení v profilu křídla – tento atraktivní prvek se poprvé objevil u Insignie a je typickým detailem všech nových modelů značky Opel. Vnitřní struktura reflektorů pod čirým krycím sklem má nové provedení, připomínající diamantový šperk, což umocňuje sportovní image vozu. Nové jsou i mlhové světlomety s integrovanou chromovanou lištou v profilu čepele. Atraktivní vnější vzhled dále umocňuje šest verzí kol z lehkých slitin v novém designu a větší logo automobilky Opel na dveřích zavazadlového prostoru.

Program „Color Line“ dovoluje řidiči vyjádřit osobitý styl

V modelové řadě Corsa Opel rozšiřuje nabídku speciálních, sportovně stylizovaných modelů „Color Line“. Na úspěšnou verzi „Color Edition“ s černou střechou, 17-palcovými litými koly v leskle černém laku, výraznými barvami karoserie a sportovními doplňky v interiéru doposud připadal v Německu podíl téměř 20 procent z celkových prodejů modelů Corsa! Na základě této mimořádně pozitivní reakce zákazníků nyní Opel zavádí verzi „Color Edition“ do celé Evropy.

Nová sada „Linea“ chce oslovit mladé zákazníky, kteří si chtějí automobil přizpůsobit svému osobitému stylu. Na karoserii těchto modelů jsou dva široké černé, nebo bílé pásy, které se táhnou po celé délce vozu od přední kapoty přes střechu a dveře zavazadlového prostoru až po zadní nárazník. Barva 17-palcových litých kol a kryty vnějších zpětných zrcátek je sladěna s barvou pásů.

Modely Corsa OPC o výkonu 141 kW (192 k) i nadále představuje špičku modelové řady Corsa. Také tento výrazný vůz dostal nově stylizovanou masku chladiče a nové přední světlomety, takže ladí s ostatními modely řady Corsa.

Opel Corsa se i nadále vyrábí ve dvou karosářských verzích – jako sportovnější třídveřový model a rodinněji stylizovaný pětidveřový model. Obě provedení vynikají jedním z nejprostornějších interiérů ve třídě malých vozů. Malý Opel je velmi populární v celé Evropě, připisuje si celých 27 procent z celkových prodejů značek Opel/Vauxhall a patří mezi nejprodávanější modely svého segmentu. Během uplynulých třech let Opel prodával více než 400 000 modelů Corsa ročně.

Sportovní interiér s moderními barvami a technologiemi 21. století

Modernizované Corsy dostaly nové čalounění i dekorativní panely interiéru. Palubní deska má také novou – sportovnější - texturu povrchu. Kromě tradičního černého odstínu Charcoal mohou mít verze ve výbavě Enjoy svěže laděný interiér v barvách Steel Blue nebo Tabasco Orange, u kterých má čalounění sedadel povrchovou úpravu TopTec. Se živými barvami interiéru kontrastují dekorativní obklady středové konzole v nových barevných odstínech, jako je např. perleťově bílé provedení.

Modernizovaný Opel Corsa
Sportovní interiér s moderními barvami a technologiemi 21. století

Modely ve stupni Cosmo mají nový rámeček středové konzole v šedém provedení, kontrastní dekorační obklad v profilu křídla na palubní desce a čalounění sedadel s elegantním reliéfem, což interiéru propůjčuje ušlechtilý nádech. Nový navigační systém Touch & Connect s paměťovou kartou SD se vyznačuje jednoduchým a intuitivním ovládáním. Jeho dotykový monitor s úhlopříčkou 5 palců (12,7 cm) umožňuje dvojrozměrné i třírozměrné (tzv. ptačí perspektiva) zobrazování map. Systém navíc dovoluje volbu nejekologičtější trasy, šetřící palivo i životní prostředí. Body zájmu (POI) si může řidič sám nahrát do systému z internetu.

Integrovaný přijímač dopravných informací v datové podobě TMC umožňuje navigačnímu systému automaticky přepočítat alternativní trasu, pokud se na cestě objeví nějaká dopravní omezení, a to i tehdy, pokud není navigace aktivována. Tato „inteligentní“ funkce je velmi zajímavá především pro řidiče, kteří jezdí pravidelně po stejné trase, protože je samočinně informuje o zácpách na cestě.

Integrovaný Bluetooth modul umožňuje bezpečné telefonování. Kontakty se zobrazují na monitoru a systém je kompatibilní i s telefony iPhone. Kromě toho zařízení dovoluje i bezdrátový přenos hudby z mobilního telefonu do audiosystému vozu (audio streaming), přičemž na monitoru se zobrazují názvy skladeb. Kompletní ovládání přehrávačů iPod je možné i bez použití speciálního adaptéru a nový systém dovoluje i přehrávání hudby z USB paměťových modulů.

Šetří peníze i životní prostředí: Corsa 1.3 CDTI s emisemi CO2 jen 94 g/km

Výkonové rozpětí nové modelové řady Opel Corsa sahá od 48 kW (65 k) až po 141 kW (192 k). Nabídku pohonných jednotek v roce 2010 obohatily nové motory, které přispěly ke snížení spotřeby paliva a emisí CO2 až o 13 procent při současném zvýšení výkonu většiny agregátů.

Modernizovaný Opel Corsa
Sportovní geny: Přepracovaný exteriér sladil Corsu s nejnovějšími modely značky Opel

Ekologická technologie Start/Stop se stala standardním prvkem výbavy modelu Corsa ecoFLEX, který je poháněný motorem 1.3 CDTI o výkonu 70 kW (95 k). Díky tomuto novému prvku se spotřeba paliva v kombinovaném cyklu snížila ze 3,7 na 3,5 l/100 km a emise CO2 poklesly z 98 na 94 g/km (platí pro třídveřovou verzi). Spotřeba pětidveřové Corsy ecoFLEX činí jen 3,6 l/100 km a emise CO2 95 g/km. Systém Start/Stop přináší největší výhody v městském cyklu, kde se spotřeba snížila na 4,2 l/100 km oproti původní hodnotě 4,6 l/100 km.

Princip systému Start/Stop je jednoduchý: Motor, který se netočí, nespotřebovává palivo. A tak namísto volnoběžného chodu při stání např. u semaforů se motor vypne, když řidič zařadí neutrál a uvolní pedál spojky. Jakmile na semaforu naskočí zelená, řidič stlačí pedál spojky a motor se opět automaticky nastartuje, než řidič zařadí první rychlostní stupeň. Eliminací běhu naprázdno motor spotřebuje méně paliva, vypouští do ovzduší méně skleníkových plynů a produkuje méně hluku. Důležité je, že systém udržuje funkce klimatizace, posilovače řízení i posilovače brzd i během krátkodobého zastavení motoru, takže je zajištěna jak bezpečnost, tak komfort posádky.

Motor 1.3 CDTI o výkonu 70 kW (95 k), pohánějící nový model Corsa ecoFLEX, má turbodmychadlo s proměnnou geometrií, díky čemuž poskytuje vysoký točivý moment 190 Nm v širokém rozsahu otáček od 1750 do 3250 min-1. Filtr tuhých částic (sazí) se montuje standardně. Motor 1.3 CDTI je vybavený uzavřeným regulačním okruhem „Closed Loop“ – jde o vůbec první aplikaci této sofistikované technologie u tak malého motoru. Regulační systém využívá senzory tlaku v každé žhavicí svíčce pro průběžné monitorování procesu spalování směsi v jednotlivých válcích. Řídicí jednotka motoru tak může během celého životního cyklu agregátu dělat korekce nastavení spalování směsi, tak, aby byla garantována optimální spotřeba i výkon.

Nový vzhled koresponduje s novými motory

Modernizovaný Opel Corsa
Vysoká účinnost: Corsa ecoFLEX o výkonu 70 kW (95 k) se systémem Start/Stop má emise CO2 jen 94 g/km

Modelová řada byla v průběhu tohoto roku omlazena, aby poskytovala vyšší výkony, větší požitek z jízdy a vyšší komfort při menší spotřebě paliva. Konstruktéři značky Opel modelovou řadu Corsa kompletně přepracovali po technické stránce. V rámci toho Corsy dostaly vylepšené pohonné jednotky s vyššími výkony a spotřebou nižší až do 13 procent, modifikovaný podvozek pro vyšší komfort bez negativního dopadu na agilitu vozu a nově vyladěný posilovač řízení pro zlepšení ovladatelnosti.

V duchu filozofie značky Opel i modely Corsa přinášejí vyspělé technologie za dostupné ceny – jde například o adaptivní halogenové světlomety AFL (Adaptive Forward Lighting), vyhřívaný volant, asistenční systém pro rozjezdy do svahu HSA (Hill Start Assist), panoramatické střešní okno nebo unikátní integrovaný nosič jízdních kol FlexFix.

Kromě atraktivního designu a požitku z jízdy přináší Corsa svým majitelům i vysokou kvalitu. Opel Corsa se stal absolutním vítězem každoroční kvalitativní zprávy Quality Report německé zkušební autority DEKRA pro rok 2010. Podle průzkumu, realizovaného při předepsaných technických kontrolách v síti zkušeben DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungs-Verein), vykazují modely Opel Corsa nejmenší počet poruch ze všech sledovaných automobilů.