Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

3. 7. 2012Tisková zpráva

Opel se vrací do německé fotbalové Bundesligy

Po desetileté odmlce se Opel v sezoně 2012/13 vrátí do německé Bundesligy – německá automobilka bude partnerem čtyř špičkových klubů: Fortuna Düsseldorf, Bayer 04 Leverkusen, SC Freiburg a 1. FSV Mainz 05.
Opel Bundesliga

„Jde o nastartování dlouhodobého programu – připravujeme ještě řadu dalších aktivit, propojených s  fotbalem,“ říká ředitel automobilky Opel Karl-Friedrich Stracke. „Fotbal je fenomén a masové nadšení pro tuto hru je pro Opel skvělou příležitostí k prezentování jeho modelů a inovativních technologií všem vrstvám společnosti.“ Reklamy na modely Opel budou na stadionech vidět na billboardech, obřích obrazovkách i v programech jednotlivých zápasů. Kromě toho budou kluby využívat flotily vozů Opel pro své potřeby.

„Jsme nadšeni, že jsme se stali partnerem tak významných klubů – každý z nich má svoji slavnou historii,“ říká Andreas Marx, marketingový ředitel Opelu. „Například, Mainz 05 během posledních několika posledních let neuvěřitelně vystoupal vzhůru. SC Freiburg je známý pro svůj ekologický image, což je pojítkem se snahami Opelu přinášet ekologicky a energeticky šetrné modely - SC Freiburg už zažádal o několik elektromobilů Ampera, které bude využívat v každodenním provozu. Fortuna Düsseldorf zase předvedla skvěly comeback, když se po sestupu probojovala zpět do Bundesligy. A Bayer Leverkusen je klub, který si – stejně jako Opel – klade vysoké cíle a na jejich dosažení tvrdě systematicky pracuje. Jsme hrdí na to, že takto výrazné špičkové týmy jsou našimi partnery.“

Opel – průkopník mezinárodního sportovního sponzoringu

Až do roku 2002 byl Opel jedním z nejsilnějších a nejúspěšnějších sportovních sponzorů v rámci celé Evropy. V devadesátých letech byly partnery Opelu jak FIFA, tak i UEFA. Opel podporoval nejpřednější evropské fotbalové kluby, např. FC Bayern Mnichov, AC Milán, Paris Saint-Germain nebo IFK Göteborg. S Bayernem Mnichov měl Opel kontrakt dlouhých dvanáct let (mezi roky 1990 až 2002). V ČR byl Opel několik let partnerem fotbalové Sparty i reprezentačního týmu. Automobilka Opel podporovala i další dynamické sporty, jako např. basketbal, házenou, hokej, tenis nebo stolní tenis.