Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

21. 11. 2012Tisková zpráva

Dvojité vítězství pro Opel: ADAM a Ampéry získaly „Auto Tropy“

Opel velmi úspěšně zabodoval ve 25. ročníku čtenářské ankety německého motoristického magazínu “Auto Zeitung”. Nový módní malý model Opel ADAM si získal sympatie čtenářů a odnesl si populární cenu “Auto Trophy” v kategorii městských automobilů. Revoluční elektromobil Opel Ampera dosáhl hattricku už třetím vítězstvím za sebou v kategorii elektromobilů. A model Opel Mokka se umístil na třetím místě v kategorii cenově dostupných SUV vozů do 30 000 EUR.
Opel Adam a Opel Ampera

V anketě hlasovalo více než 110 000 čtenářů, kteří volili své favority ve 30 automobilových třídách a kategoriích, přičemž vybírali ze 400 různých aktuálních modelů prodávaných v Evropě.

Šarmantní Opel ADAM vstoupil energicky na automobilovou scénu a s jasným náskokem zvítězil nad svými hlavními konkurenty v nově vytvořené kategorii městských automobilů. S podílem 30 procent hlasů předčil Opel ADAM modely VW Up i Škoda Citigo, které se umístily na druhém a třetím místě (26,3 a 8,9 procenta hlasů).

Opel Ampera, se už potřetí umístil na čele kategorie elektromobilů. Ampera porazila i konkurenty z prémiového segmentu: Mercedes SLS AMG electric drive (15,2 procenta hlasů) a Audi R8 e-tron (14,9 procenta) s náskokem více než 4 procent.

Trofeje pro modely Opel převzal na slavnostním ceremoniálu v düsseldorfské Classic Remise Dr. Thomas Sedran, viceprezident automobilky Opel AG odpovědný za strategii. Thomas Sedran neskrýval nadšení nad nejlepším výsledkem značky Opel v anketě Auto Trophy za celé desetiletí: „Naše oceněné modely ADAM, Ampera a Mokka představují tři výrazné osobnosti, které vystupují z šedé masy trhu. Všechny tři modely mají pro Opel strategický význam, protože jsou reprezentanty inovativní mobility, která je nejenom ekologická, ale i dostupná a poskytuje požitek z jízdy.“

Opel ADAM: Městský šampion v individualizaci

Modelem ADAM vstupuje Opel do rostoucího segmentu nejmenších automobilů (tzv. segment A). Atraktivní malý městský model s třídveřovou karoserií dlouhou 3,70 m dovoluje více než 30 000 kombinací vzhledu exteriéru – to z něj dělá skutečného šampiona v individualizaci. Interiér modelu ADAM je možné přizpůsobovat individuálnímu vkusu majitele prostřednictvím široké palety barev, dekoračních obkladů, čalounění stropu a světelných efektů. Kromě toho nabízí ADAM i prémiové technologie, které jsou běžně k vidění jen ve vozech vyšších cenových kategorií. Patří mezi ně například inovativní infotainment IntelliLink, který umožňuje integraci všech funkcí smartfonu do palubních systémů vozu. Kromě toho je Opel ADAM jediným automobilem svého segmentu, který byl nejenom vyvinutý v Německu, ale také se tam vyrábí (v továrně v Eisenachu).

Opel Ampera: Jediný elektromobil pro cestování bez limitů

Opel Ampera je s velkým náskokem nejprodávanějším elektromobilem v Německu i v celé Evropě. „Automobil roku 2012“ pohání elektromotor o výkonu 111 kW (150 k) napájený litio-ionovou baterií o kapacitě 16 kWh. Podle způsobu jízdy a jízdních podmínek ujede Ampera na ryze elektrický pohon (a tedy bez jakýchkoli emisí) 40 až 80 kilometrů. Po vybití akumulátoru se samočinně aktivuje systém prodlouženého dojezdu, kdy zážehový motor o objemu 1,4 l a výkonu 63 kW (86 k) pohání generátor, který i nadále dodává elektrickou energii trakčnímu elektromotoru. V režimu prodlouženého dojezdu má Opel Ampera akční rádius (na jedno nabití a jednu nádrž paliva pro pohon generátoru) přes 500 kilometrů.